Скільки буде коштувати земля та як вона продаватиметься

Дата : Автор : quickweb

 

Дуже довго українські власники земельних ділянок, що мають сільськогосподарське призначення, чекали відкриття ринку землі. І ось, нарешті, час прийшов. В липні 2021 року перестає діяти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, тому близько 6 мільйонів українців зможуть продати свої земельні ділянки та отримати прибуток. Але скільки буде коштувати гектар землі, досі точно не може сказати ніхто.

Особливості ціноутворення

Деякі експерти прогнозують вартість одного гектару українських земель близько 27-28 тисяч гривень. Таку ціну вони пов’язують з показниками НГО. Але в різних регіонах України вартість землі також буде різною. Очікується коливання від 20 до 30 тисяч за гектар. Але на ціну земельної ділянки буде впливати відразу декілька факторів. По-перше, це регіон, де вона знаходиться. По-друге, це саме розташування. Наприклад, якщо земельна ділянка буде знаходитися посередині поля і її буде незручно обробляти, то її вартість буде значно нижчою від тих, що знаходяться у більш зручному положенні. Дізнатися більше про це можна тут https://uub.in.ua/post/TsninarinkuzemlvUkranprodazhnaauktsonProzorroSale_1.

Так як найбільші гравці ринку землі – великі аграрні холдинги зможуть придбати землю лише в 2024 році, то очікувати стрибків в ціноутворенні зараз не варто. Але вплинути на ціноутворення землі може сама держава, якщо забезпечить її продаж через відкриті онлайн аукціони.

Електронні аукціони Прозорро та продаж землі

Наразі в Україні вже створена державна система з продажу майна через відкриті онлайн торги. Її також можна використати і для роботи ринку землі. Завдяки цьому можна буде вирішити питання прозорого ціноутворення та легального продажу земельних наділів. Крім цього, за допомогою цієї офіційної системи держава зможе контролювати ринок землі та отримати кошти у вигляді податків.

Для роботи в системі Прозорро було створено понад 4 десятки спеціальних торгівельних майданчиків, серед яких особливо виділяється сайт УУБ – Української універсальної біржі. На цьому ЕТМ можна дізнатися більше про ринок землі в Україні, а також про особливості продажу державного, приватного та комунального майна через відкриті онлайн торги.

Крім цього, цей торгівельний майданчик організовує та проводить електронні аукціони з продажу будь-якого майна, у тому числі і земельних ділянок. За будь-якими питаннями стосовно онлайн торгів зареєстровані користувачі УУБ можуть звернутися за кваліфікованою допомогою.