Як реалізується майно банкрутів в Україні

Дата : Автор : quickweb

Майно банкрутів раніше продавалося по заниженій вартості серед «своїх», із-за чого страждали не лише кредитори боржника, але й сам боржник. В 2019 році ринок цього майна став більш прозорим, так як в ньому відбулися кардинальні зміни. З того часу продаж цього виду активів здійснюється через відкриті аукціони, що проводяться в системі Прозорро.Продажі. Завдяки нововведенням вдалося забезпечити наявність великої кількісті потенційних покупців, які своїми ставками формують справедливу вартість лоту.

Стати банкрутом компанія може внаслідок фінансової кризи, із-за якої вона не може розрахуватися з боргами. Крім цього банкрутство може бути наслідком значної збитковості виробництва на протязі тривалого часу. Для того щоб підприємство змогло залишити бізнес без величезних втрат, запускається процедура банкрутства. Проводиться вона в декілька етапів. Якщо шансів врятувати компанію немає, тобто її фінансове оздоровлення є неможливим, то по рішенню суду починається банкрутство, в ході якого майно боржника продається на електронних торгах. Дізнатися більше про те, що саме продається на онлайн торгах, можна на сайті УУБ – sale.uub.com.ua.

Яке майно боржника може продаватися

На електронному аукціоні може бути виставлене на продаж таке майно боржника:

  • нерухомість;
  • транспорт;
  • земельна ділянка;
  • цінні папери;
  • офісна техніка та інше, що не заборонене до продажу законодавством України.

Реалізація майна банкрута здійснюється в загальнодоступній системі Прозорро.Продажі на відкритих онлайн аукціонах. Підключення до цієї системи здійснюється за допомогою акредитованих торгівельних майданчиків.

Як стати власником майна банкрутів

Для того щоб придбати майно боржників, необхідно пройти декілька простих процедур: зареєструватися на торгівельній онлайн платформі, знайти цікавий лот, сплатити гарантійний внесок та прийняти участь в аукціоні, який буде проведено в назначений час. Також варто знати, що для участі в торгах потрібно буде надати пакет документів, перелік яких буде знаходитися в умовах щодо лоту.

Розмір гарантійного внеску складає 10% від початкової вартості лоту. Цей внесок буде повернений усім учасникам торгів, яких не було обрано переможцями. В свою чергу переможець аукціону повинен буде в зазначений термін сплатити повну вартість лоту та підписати договір купівлі-продажу в електронному вигляді. Багато корисної інформації щодо продажу майна банкрутів та особливостей цього процесу зібрано тут https://sale.uub.com.ua/ru/filter/bankrupts-property.

Чесний викуп майна боржників

Для того щоб в цій сфері мінімізувати кількість порушень та зловживань, викуп майна боржників відтепер здійснюється на відкритих та прозорих онлайн торгах. Тут немає місця для корупції та домовленостей, тому майно буде продане по чесній ціні та досить швидко, без штучного затягування процесу. Раніше підприємства ухилялися від кредитних виплат, але при цьому продовжували працювати в штатному режимі. На даний час користуватися такою схемою неможливо.